Podcast Krajina mladých: Ep. 39 – Korupcia očami mladých

Ani s rodičmi, ani na škole – mladí o „nej“ s nikým nehovoria. Avšak zažívajú „ju“ často na vlastnej koži. Dospelí Slováci a Slovenky vnímajú korupciu ako rozšírenú v našej krajine. Ako sa na ňu pozerajú dnešní mladí ľudia? Vidia ju okolo seba, zažívajú ju na vlastnej koži, tolerujú ju, či dokonca správajú sa aj oni korupčne či neeticky?

O korupcii – vo veľkom aj malom, o neetickom správaní, šedých zónach morálnych kompromisoch, ale aj o tom, ako rozmýšľať a hovoriť o korupcii nám povedia v najnovšej epizóde podcastu Krajina Mladých – mladí ľudia z Bardejova a odborníčky na korupciu.

Podcast je projektom Rady mládeže Slovenska. Krajina mladých je podcast, ktorý hľadá odpovede na otázku: „Aký je dnešný svet mladých ľudí?“ a ponúka odborný aj autentický vhľad do ich sveta. Mladí vedia o svete svoje a my vieme o nich.

Moderovanie, strih, montáž – Katarína Urban Richterová

 

Podcast si môžete vypočuť na podcastových platformách Denníka N:

Tvorba tohto podcastu je súčasťou projektu Európsky v dialóg s mládežou, ktorý je financovaný z prostriedkov Európskej únie prostredníctvom agentúry EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency) pri príležitosti európskeho roka mládeže.