Podcast Krajina mladých: Ep. 42 – Potrebuje Slovensko Youth Check?

Novela Trestného zákona je témou posledných týždňov, verejnosť ju s napätím sleduje. Počúvame o jej dopadoch na naše životy, plánované zmeny sa zrejme dotknú aj najzraniteľnejších skupín, detí a mladistvých.

Prijímanie tejto novely, v skrátenom legislatívnom konaní, prináša zaujímavú otázku –je posudzovanie rôznych legislatív dostatočne senzitívny, resp. berie do úvahy aj deti a mladých? Nepotrebujeme niečo ako „youth test“ legislatívy? Existuje už čosi také vo svete, ako takýto proces vyzerá a prebieha? Spýtame sa v tejto epizóde podcastu Krajina Mladých.

Podcast je projektom Rady mládeže Slovenska. Krajina mladých je podcast, ktorý hľadá odpovede na otázku: „Aký je dnešný svet mladých ľudí?“ a ponúka odborný aj autentický vhľad do ich sveta. Mladí vedia o svete svoje a my vieme o nich.

Moderovanie, strih, montáž – Katarína Urban Richterová

 

Podcast si môžete vypočuť na podcastových platformách Denníka N:

Tvorba tohto podcastu je súčasťou projektu Youth Empowerment Incubator, ktorý je financovaný z prostriedkov Európskej únie prostredníctvom agentúry EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency).

Celú epizódu si môžete vypočuť aj tu: