Podcast Krajina mladých: Ep. 34 – Deti a ich FOMO, prokrastinácia a strach zo zlyhania

Je ich skoro 900 000. no nepočúvame o nich často. Deti a mladí ľudia do 14 rokov sú skupina, ktorej sa život, rovnako ako nám, v dnešnom rýchlom svete vyvíja a mení. Kedysi si 10-ročné deti vedeli zaviazať šnúrky, zapáliť zápalku, alebo sa zbaliť do školy. Dnes si vedia založiť účet na Instagrame, poslať hlasovú správu a stiahnuť hru v mobile.

Ako sa žije deťom a mladým do 14 rokov v dnešnej modernej dobe technológií, v dobe covidu, ale aj vojny hneď za našimi hranicami? Ako sa dnes hrajú, kedy majú FOMO a ako vnímaniu úspech, výkon, rodinu, či peniaze? Na všetky tieto témy sa spýtame detí, mladých, ale aj odborníčok v najnovšej epizóde podcastu Krajina Mladých.

Podcast je projektom Rady mládeže Slovenska. Krajina mladých je podcast, ktorý hľadá odpovede na otázku: „Aký je dnešný svet mladých ľudí?“ a ponúka odborný aj autentický vhľad do ich sveta. Mladí vedia o svete svoje a my vieme o nich.

Moderovanie, strih, montáž – Katarína Urban Richterová

 

Podcast si môžete vypočuť na podcastových platformách Denníka N:

Celú epizódu si môžete vypočuť aj tu:

Tvorba tohto podcastu je súčasťou projektu, ktorý je financovaný z prostriedkov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR prostredníctvom programu ZASTUPITEĽSKÉ ŠTRUKTÚRY PRE PARTICIPÁCIU MLÁDEŽE.