Dokedy: 15. januára 2020
Kde: USA
Kedy: j├║n-j├║l 2020

Benjamin Franklin Summer Institute ÔÇô Letn├ę kurzy Benjamina Franklina s├║ intenz├şvne akademick├ę kurzy, ktor├Żch hostite─żmi s├║ americk├ę vysok├ę ┼íkoly alebo univerzity. Kurzy umo┼ż┼łuj├║ mlad├Żm ─żu─Ćom vo veku 16 ÔÇô 18 rokov z├║─Źast┼łova┼ą sa na intenz├şvnych, ┼ítvort├Ż┼żd┼łov├Żch v├Żmenn├Żch programoch v Spojen├Żch ┼ít├ítoch zameran├Żch na rie┼íenie glob├ílnych probl├ęmov, ktor├Żm ─Źel├ş eur├│pska ako aj americk├í ml├íde┼ż. Kurzy vyu┼ż├şvaj├║ interakt├şvne, praktick├ę aktivity a ─Ćal┼íie pr├şle┼żitosti na z├şskanie bezprostredn├Żch sk├║senost├ş z praxe.

O programe

Program bude prebieha┼ą v j├║ni a j├║li 2020, pri─Źom presn├ę d├ítumy bud├║ ozn├ímen├ę nesk├┤r. Kurzy prebehn├║ na Purdue University vo West Lafayette, Indiana a v┼íetky n├íklady programu pokr├Żva State Department and the U.S. Embassy Bratislava.

Program bude pozost├íva┼ą zo s├ęrie predn├í┼íok, semin├írov, diskusi├ş a prezent├íci├ş, ale aj mno┼żstva praktick├Żch aktiv├şt ─Źi workshopov, medzi nimi napr├şklad n├ív┼íteva kult├║rnych ─Źi historick├Żch pamiatok, komunitn├ę slu┼żby, kult├║rne aktivity. ├Ü─Źastn├şci pritom bud├║ ubytovan├ş u americk├Żch hos┼ąovsk├Żch rod├şn.

Kto sa m├┤┼że prihl├ísi┼ą?

  • v┼íetci naroden├ş od 22.6.2002 do 22.6.2004 (─Źi┼że v┼íetci, ktor├ş maj├║ 16, 17 alebo 18 rokov pred za─Źiatkom programu)
  • t├ş, ktor├ş pl├ínuj├║ ofici├ílne nast├║pi┼ą na svoju stredn├║ alebo vysok├║ ┼íkolu po ukon─Źen├ş programu
  • jazykovo zdatn├ş v angli─Źtine, s├║─Źas┼ąou v├Żberu s├║ ┼ítandardizovan├ę jazykov├ę testy
  • ├║─Źastn├şk dosia─ż nenav┼ít├şvil USA, alebo tam str├ívil len ve─żmi kr├ítku dobu
  • ka┼żd├Ż, kto je odhodlan├Ż venova┼ą sa cel├ę leto komunite a cestovaniu za vzdel├ívan├şm a ochotn├Ż sa prisp├┤sobi┼ą kult├║rnym a spolo─Źensk├Żm zvykom

 

Viac informácii nájdete v tomto letáku, a na stránkach US Embassy.

Prihl├í┼íky m├┤┼żete pod├íva┼ą do 15.1.2020 prostredn├şctvom e-mailu: contact_bratislava@state.gov